جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨
بیوگرافی
 

   دكتر گيتا موللي نوه دکتر محمد حسابی (برادر پروفسور محمود حسابی) ،استادیار مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب اطفال و گروه آموزشی روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی  و مدیر اطلاع رسانی و ارتباطات پزشکی معاونت پژوهش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است.

وی  مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد خود را در رشته شنوايي شناسي گذرانده است. به جهت علاقه فراوان به كار پيرامون كودكان كم شنوا ‘ دكتراي خود را در رشته روانشناسي و آموزش كودكان استثنايـي ادامه داده و مدتي در سازمان بهزيستي كشـور مشغــول به كار بوده اسـت و اكنون در دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي به تدريس واحد هاي مرتبط با كم شنوايي و روانشناسی مشغول است. نامبرده صاحب مقالات ‘ پژوهشهـا و تأليفاتــي بسیاری در زمينه كم شنوايي است .

دکترموللی  به مدت 3 سال سردبير خبرنامـه شنوايـي ( دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي ) و مدير فني مجله احيـاي كودكان استثنايي بوده است. مجله پروانه ها " ويژه والدين كودكان كم شنوا " از ديگر كارهاي دكتر گيتا موللي است.رساله دکتری ایشان "تدوین گفتارنشانه دار فارسی و بررسی تاثیر آن برگروهی از کودکان کم شنوای عمیق "بود و پس از آن ده ها مقاله در مجلات معتبر به چاپ رسانده و در کنگره های داخلی و خارجی ارائه کرده است.

وی مرکز تخصصی فرانک را برای توانبخشی و مداخله زودهنگام و مشاوره تاسیس کرده است و برنامه های چندی برای کودکان کم شنوا توسط دکتر موللی تدوین شده است  :

 تدوین روش کیود(گفتارنشانه دار)

 تدوین برنامه فرانک،

برنامه غنچه ها(ویژه نوزادان)،

بسته توانبخشی ستاره  ها،

راه اندازی انجمن والدین کودکان کم شنوا(پروانه ها)،

راه اندازی شبکه های اجتماعی متعدد برای والدین، کودکان و کارشناسان در زمینه کم شنوایی و بویژه مداخله زودهنگام کم شنوایی در  نوزادان از دیگر کارهای دکتر موللی است.

 

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت درمان و توانبخشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییکتابخانه مرکزی